اصول تبلیغات در اینستاگرام؛ چگونه یک تبلیغ موثر داشته باشیم؟

اصول تبلیغات در اینستاگرام

اصول تبلیغات در اینستاگرام را قبل از هر اقدامی برای یک تبلیغ موثر باید بدانید. با دانستن نکات مهم موجود این زمینه و به کار بردن آن ها، می توانیم به اهداف تجاری خود دست یابیم. تبلیغات در نهایت منجر به پیدا کردن تعدادی مشتری جدید می شود که برای گروه تجاری تان مفید است. اگر تبلیغاتی که می سازید، به اندازه کافی خوب نباشد، علاوه بر تجربه کردن یک تبلیغ نافرجام، مقدار زیادی هزینه و زمان از بین می رود. بنابراین کافی است که اهمیت داشتن یک تبلیغ موثر، خوب و کارآمد را درک کنید و نکات لازم برای ساخت یک تبلیغ خوب و راه انداختن یک کمپین تبلیغاتی مناسب را بدانید تا بتوانید به اهداف خود دست یابید.

در این مسیر علاوه بر یادگرفتن اصول تبلیغات در اینستاگرام، تجاربی بدست می آورید و در تبلیغات و کمپین های خود می توانید از تجارب قبلی تان استفاده کنید و در کمپین های تبلیغاتی بعدیتان از آن ها استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید تا این نکات را با یکدیگر مرور کنیم.

تبلیغ در اینستاگرام

کدام اصول تبلیغات در اینستاگرام باعث می شود بدرخشید؟

مردم تبلیغات شما را می بینند و شما این فرصت را دارید تا افراد را به محصول یا خدماتتان جذب کنید. یکی از اصول تبلیغات در اینستاگرام این است که شما در تبلیغاتتان باید بر روی نقاط قوت خود نسبت به رقبایتان، تمرکز کنید تا افراد بدانند چرا باید به شما رجوع کنند. تبلیغات شما بهتر است ویژگی های زیر را داشته باشند:

  1. در هر تبلیغ باید پیشنهادی را به مخاطبانتان ارائه کنید. صرف استفاده از کلمات معمولی و که خدمات شما را بیان می کند، نمی تواند مشتری را جذب کند. شما در هر تبلیغ باید به مخاطبان بگویید: “به خاطر این دلیل شما باید این محصول را بخرید.”
  2. روی مسائلی که رقبای شما نمی توانند ارائه دهند یا ارائه نمی دهند، تمرکز کنید. نه اینکه به طور مستقیم بگویید فلان شرکت این کار را نمی کند، ولی باید به طور غیر مستقیم به این موضوع اشاره کنید.
  3. جملات شما باید چنان جذاب و قوی باشد تا مخاطبان را قانع کنند. خلاق باشید و از همه امکانات موجود برای جذاب کردن مزایایتان استفاده کنید.

در تبلیغات برندهای معروف شعارهایی می بینید که این محصولات با این شعارها معروف شدند و افراد با این مزایا، این محصولات را می شناسند. برای مثال هد اند شولدر شعار” از شر شوره ها راحت شو!” معروف شد و یا مردم اسمارتیز ام اند ام را با شعار “در دهانتان آب می شود نه در دستانتان” شناخته اند. در نهایت شما نیز باید شعاری بسازید که در آن مزایای شما و نواقص رقبایتان را نمایان کند و در عین حال جذاب و گیرا باشد و مخاطبان به آن نیاز داشته باشند! پس دست به کار شوید و یک شعار بسازید و در نظر داشته باشید که یک شعار ضعیف بهتر از هیچ است!

پس قلم و کاغذی بردارید و شعاری انتخاب کنید و یادتان باشید که در سال های آینده می توانید این شعار را عوض کنید و بدانید که این یکی از اصول تبلیغات در اینستاگرام و هر فضای دیگری است.

تیتر جذاب انتخاب کنید و توجه را بدزدید

افراد می توانند به سرعت یک تصویر را اسکن کنند! تبلیغ شما باید انقدر جذاب باشد تا در میان این همه بمب باران اطلاعاتی و تبلیغاتی، در همان مرحله اول مخاطب را جذب کند و این کار را تنها یک تیتر جذاب می تواند انجام دهد. دیوید اگلیوی بزرگترین مرد دنیای تبلیغات می گوید: “به طور متوسط بیشتر از 80 درصد افراد تیتر را می خوانند تا بدنه تبلیغ را. وقتی عنوان تبلیغاتان را بنویسید، 80سنت از 1دلارتان را خرج کرده اید!

تبلیغات موثر

حال سوال اینجاست که چگونه یک عنوان جذاب بنویسیم؟

اگیلوی در این زمینه می گوید می تواند در 3 ساعت یک آگهی بنویسید ولی ممکن است سه هفته طول بکشد تا تیتر یا سر مقاله آن ارائه شود. تیترها می توانند مواردی مانند: اخبار جدید را شامل شوند، مثلا در یک اپدیت جدید محصول یا خدمات ویژگی بارزی که به آن اضافه شده را ذکر کنیم، مهم ترین مزیت محصول یا محتوا را در برابر بقیه رقیبان بگوییم و یا از زاویه دیگری نگاه کنیم و بگوییم این محصول یا خدمات چه هزینه یا زحمتی را از دوش مصرف کنندگان بر می دارد. پس انتخاب یک تیتر مناسب، یکی از اصول تبلیغات در اینستاگرام است.

پیشنهادی ارائه کنید که نتوانند آن را رد کنند

طی فرآیند تبلیغ موثر سازمانتان، پیشنهادی ارائه کنید، که مشتریانتان نتوانند آن را رد کنند، قیمتی ارزان، یک دوره استفاده از خدمات و یا محصول رایگان و یا یک پکیج همه کاره که قیمت مناسبی دارد. ارائه این موارد به شما کمک می کند تا مخاطبان به پینشهادتان “آری” بگویند! هزینه ای که در این مرحله کنار می گذارید را به فال نیک بگیرید زیرا این هزینه ای که بابت تخیفیف یا دوره های رایگان به افراد پیشنهاد می دهید، می تواند چند برابر آن هزینه را برای شما به عنوان سود، به ارمغان آورد.

در مورد مزایا صحبت کنید

یکی از اصول تبلیغات در اینستاگرام، این است که باید این را بدانید که چرا مخاطبان از بین انتخاب های موجود باید شما را انتخاب کنند و آن دلیل را به مخاطبانتان اعلام کنید. در این مرحله مزیت رقابتی خود را می شناسید و آن را به مخاطبانتان نیز باید اعلام کنید. وقتی مشتریان شما بدانند که چرا از خدمات و محصولات شما استفاده می کنند، احتمالا به برند شما پایبندتر خواهند بود. برای این مرحله باید کارهای زیر را انجام دهید:

  • تمامی محصولات یا خدماتتان را لیست کنید.
  • برای هر مورد کاربرد و کارکرد آن را بنویسید.
  • نتیجه استفاده از هر مورد را بنویسید (مزیتی که برای مشتریان دارد).
افزایش فالوئر اینستاگرام

اخبار مجموعه تان را در قالب تبلیغ بیان کنید

این بدین معنی است که مقاله یا اخباری را آماده کنید و در دل آن مقدار کمی تبلیغ کنید! یعنی تبلیغتان را در یک خبر یا اطلاعات مهمی قرار داده و آن را به مخاطبان ارائه کنید. عموما افراد محتوای تبلیغاتی که اطلاعات خاصی به آن ها ارائه می کند را نمی خوانند! در نهایت بدانید که برای انجام تبلیغاتتان نیاز به ارائه محتوای مفیدی دارید که کاربر را ترغیب کند که متنتان را بخواند و این مورد یکی از اصول تبلیغات در اینستاگرام که در خیلی از شرکت ها فراموش می شود.

پیشنهادتان می بایست بدون ریسک باشد تا مخاطبان بدون ترس آن را انتخاب کنند.

افراد عموما به سختی پول بدست می آورند و برای خرج کردن آن نیز استرس دارند که بر اثر انتخاب اشتباهی، پولشان را از دست ندهند. در یک تبلیغ صحیح شما می بایست تمام نگرانی و شک های مخاطبان را برطرف کنید تا به سادگی بتوانند بابت خرید محصول یا خدمات شما پولی پرداخت کنند. بنابراین بهتر است شما پیشنهادی ارائه دهید که از هر لحاظظ بدون ریسک باشد و اگر این کار انجام نشود، متاسفانه به احتمال زیادی تبلیغ شما بدون تاثیر خواهد بود.

شما می توانید در میان این پیشنهاداتتان، این مسئله را نیز ذکر کنید که در صورت عدم رضایت، مبلغ پرداختی عودت می شود و البته این ترفند  که یکی از اصول تبلیغات در اینستاگرام است را در بسیاری از تبلیغات دیده ایم. اگر این کار را کردید، نباید نگران ضرر احتمالی باشید، زیرا سودی که بدست خواهید آورد قطعا بیشتر خواهد بود. در ضمن افراد در فرآیند خرید از شرکتی که حمایت آن شرکت را در پی دارد، احساس بهتری خواهند داشت.

اینفلوئنسر اینستاگرام

خوانندگان را مجاب کنید که کاری که می خواهید را انجام دهند!

برای داشتن یک تبلیغ جذاب، استفاده از مزایا و بیان نمودن آن ها کافی نیست. باید در متنتان اقدامی وجود داشته باشد که کاربر را ترغیب کند که آن اقدام را انجام دهد. برای مثال این اقدام می تواند کلیک بر روی یک متن، اسمس به یک شماره مبایل و یا تماس با شماره پشتیبانی و یا هر آنچه که برای شما کاربردی است باشد. باید از ادبیات جذاب و لغات مناسبی استفاده کنید که این انگیزه را بجود بیاورد که اقدام جدید را انجام دهند.

استفاده از خدمات یا خرید محصول را اورژانسی جلوه دهید

یکی از اصول تبلیغات در اینستاگرام و یا تبلیغ موثر این است که باید کاری کنید خواننده تبلیغ، عمل خرید یا اقدام مد نظرتان را در همان لحظه انجام دهد. این کار نیاز به این دارد که آن عمل را اورژانسی نشان دهید. شما دانه ای نمی کارید که چند روز بعد نتیجه آن را ببینید، شما به دنبال یک اقدام فوری هستید. وقتی افراد تصمیم بگیرند که بعدا با شما تماس بگیرند یا به سایتتان سر بزنند و…، حتی اگر این نیت را داشته باشند، به احتمال 90 درصد به طور کل شما و خدماتتان را فراموش می کنند؛ بنابراین باید کاری کنید که خواننده همان لحظه اقدام مورد نظرتان را انجام دهد و یا حداقل اطلاعات تماس را برای شما به جای بگذارد.

برای بوجود آوردن این شرایط اورژانسی راه های متعددی وجود دارد. به عنوان مثال: می توانید برای پیشنهادتان محدودیت زمان بگذارید و وقتی خوانندگان ببینند زمان اندکی دارند، مثلا چند روز یا چند ساعت، سریعا دست به کار می شوند. کار دیگری که می توانید انجام دهید، این است که در تبلیغات آنلاین کاری کنید که افراد روی تبلیغتان کلیک کنند.

درآمد اینستاگرام

یکی از اصول تبلیغات در اینستاگرام؛ اعتماد سازی

لازم است که برای مخاطبانتان اعتماد سازی کنید و مخاطبان را به شرکت و برندتان علاقمند کنید. در میان این شلوغی تبلیغات و سایت های اینترنتی، افراد باید به برند شما اعتماد کنند و بخواهند که از سرویس های شما استفاده کنند. یکی از راه های اعتماد سازی و اصول تبلیغات در اینستاگرام، نشان دادن این این است که افرادی که در گذشته از سرویس یا محصولات شما استفاده کرده اند راضی بوده اند و بابت خدمات شما ممنون هستند!

اینکه امروزه چقدر افراد به نظراتی که افراد به طور آنلاین برای یک محصول یا خدمات توجه می کنند، غیرقابل باور است. مخاطبان به نظرات افرادی که آن ها را نمی شناسند و صرفا آن ها در مورد محصولی یا خدماتی که آن ها در مورد آن، تحقیق می کنند، نظر داده اند، بسیار بها می دهند! بنابراین در تبلیغاتتان می توانید به نحوی، رضایت مشتری های قبلی را نشان دهند و به افراد این اطمینان را بدهید که آن ها هم از خدمات راضی خواهند بود.

از تصاویر و گرافیک جذاب استفاده کنید

تبلیغ محیطی جذاب

آدم ها ذاتا بصری هستند و شما این مورد را باید به عنوان یکی از اصول تبلیغات در اینستاگرام بدانید!

یک متن خالی می تواند به اندازه زیادی خسته کننده باشد. علاوه بر این، افراد به دنبال خواندن متون نوتشه شده در تبلیغ نیستند و آن ها را اسکیپ می کنند! به همین خاطر شما باید با استفاده از تصاویر و گرافیک های جذاب، مخاطبانتان را جذب کنید. به همین علت شما باید تصویری را در تبلیغتان قرار دهید که به واسطه آن یا توجه را جلب کنید و یا به طور کل آنچه که می خواهید به مخاطب بگویید را در قالب یک تصویر بیان کنید! این تصاویر را می توانید خودتان ثبت کنید و یا از عکس های رایگان آنلاین استفاده کنید. در برخی مواقع استفاده از افکت ها و حتی تولید یک عکس با نرم افزارهایی همچون ادوب ایلاسترتور می تواند جذاب و کار راه اندازد باشد.

از خود نشانی به جای بگذارید

تبلیغاتی که در آن نشانی از شما وجود ندارد، به هیچ دردی نمی خورد، حتی اگه به طور کامل و حرفه ای طراحی شده باشد. هدف نهایی جذب مخاطب است و اگر شما همه مراحل قبل را به درستی پیش رفتید، لازم است که راهی برای مشتریان و مخاطبان قرار دهید، تا بتوانند با شما تماس بگیرند و شما را به هدف تجاریتان برسانند! در تبلیغاتتان، به سایتتان لینک دهید و فروشگاه آنلاینتان را به مخاطبانتان بشناسانید. با انجام این کار علاوه بر اینکه مشتریان خود را جذب کرده اید، می توانید نتیجه کمپین و تبلیغاتتان را ارزیابی کنید (به وسیله آنالیزور های مختلف).

برای انجام یک تبلیغ موثر و کاربردی می توانید از مشاوران این زمینه کمک بگیرید تا طراحان خبره و با تجربه برای شما تصاویر حرفه ای طراحی کنند و گروه بازاریابی و تبلیغات، برای شما تبلیغ جذابی در نظر بگیرد، برای این کار کافی است که با گروه چتر قرمز تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای کسب و کارتان، یک مشاوره حرفه ای و کاربردی دریافت کنید. در نهایت پس از اعمال تمام اصول تبلیغات در اینستاگرام و انجام یک تبلیغ موثر و در نهایت فروش محصول یا خدماتتان، کار شما تمام نشده است و باید کاری کنید که مشتریانتان خوشحال بمانند و تجربه خوبی از اعتماد به برند شما داشته باشند. اگر این کار را نیز انجام دهید، می بینید که مشتریان دوباره و دوباره به شما مراجعه می کنند و حتی افراد دیگر را به شما ارجاع می دهند.

منبع سایت تارگت پابلیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات کاری شرکت 8 تا 18 است و در روزهای جمعه تعطیل هستیم. درموارد خاصی شاید خطوط تلفن یاسیستم تلفنی ما با مشکل مواجه باشد، در این مواقع می توانید پیام تان را به ایمیل:info@chatreghermez.com بفرستید

09133353432