طراحی لوگو اصولی به چه شکل انجام می شود

طراحی لوگو اصولی

طراحی لوگو اصولی به چه شکل است ؟ لوگو عنصری است که در مورد خدمات ، ارزش ها و آرزوهای برند صحبت می کند و برجسته ترین و اساسی ترین قسمت کار شماست.از این رو باید حرفه ای و چشم نواز باشد. می توانید برای خود لوگو ایجاد کنید ، یا می توانید برای آن طراح استخدام کنید. هزینه استخدام طراحان برای شما کمی بیشتر خواهد بود اما کار حرفه ای تری دریافت می کنید.

لوگو چهره هر مارک است ، بنابراین طراحی آن بسیار مهم خواهد بود. اگر به درستی اجرا شود ، لوگو یک دارایی قدرتمند برای برند مشتری شما است. با این حال ، ایجاد یک نمایش بصری موثر از یک برند نیاز به موارد دیگری بیش از طراحی گرافیکی دارد. مانند هر خط کاری که شامل مجموعه ای از مهارت های خاص باشد ، طراحی آرم برای موفقیت لازم به تمرین و تجربه زیادی نیاز دارد. دانش قطعاً برای هر طراح گرافیکی قدرت است.

طراحی لوگو اصولی

1. کار مقدماتی ضروری است

ارسال تصویر ،طرح های اولیه اولین قدم مهم در طراحی یک لوگو موثر است.

اینها می توانند به سادگی نقاشی های کاغذ و قلم یا پیش نویس های ساخته شده با استفاده از یک برنامه برداری مانند Illustrator باشند. نکته اصلی این است که اگر در این مرحله عجله کنید یا از آن بگذرید ، نتیجه نهایی را به خطر می اندازید. با 20 تا 30 طرح یا ایده شروع کنید و سپس منشعب شوید تا ایده های اصلی را ایجاد کنید. اگر به نظر می رسد هیچ مشکلی کارساز نیست ، شروع کنید و طرح ایده های جدید را شروع کنید. یک طراح گرافیک موثر زمان بیشتری را صرف این کار مقدماتی می کند تا هر مرحله دیگری در روند طراحی.

2. ایجاد تعادل

تعادل در طراحی لوگو اصولی مهم است زیرا ذهن ما به طور طبیعی یک طراحی متعادل را خشنود و جذاب می داند. با نگه داشتن “وزن” گرافیک ، رنگ و اندازه در هر طرف ، لوگو خود را متعادل نگه دارید. اگرچه گاهی اوقات ممکن است قانون تعادل شکسته شود ، به یاد داشته باشید که لوگو شما و نه فقط کسانی که به هنر عالی علاقه دارند ، مورد توجه قرار می گیرد ، بنابراین یک طراحی متعادل مطمئن ترین روش است.

 

3. اندازه لوگو

وقتی صحبت از طراحی لوگو اصولی می شود ، اندازه مهم است. یک لوگو باید زیبا به نظر برسد و در همه اندازه ها خوانا باشد. یک آرم درصورتی که هنگام کوچک سازی سربرگ ها ، پاکت نامه ها و موارد تبلیغاتی کوچک ، تعریف زیادی از دست بدهد ، موثر نیست. این لوگو همچنین وقتی برای قالب های بزرگتر مانند پوستر ، بیلبورد و قالب الکترونیکی مانند تلویزیون و وب استفاده می شود ، باید زیبا به نظر برسد.

مطمئن ترین راه برای تعیین اینکه آیا یک لوگو در همه اندازه ها کار می کند این است که خودتان آن را واقعی آزمایش کنید. توجه داشته باشید که کوچکترین مقیاس معمولاً سخت ترین حالت درست است ، بنابراین با چاپ آرم روی سربرگ یا پاکت شروع کنید و ببینید آیا هنوز خوانا است. همچنین می توانید با چاپ نسخه ای به اندازه پوستر در یک چاپخانه ، رندر در مقیاس بزرگ را امتحان کنید.

4. استفاده هوشمندانه از رنگ

طراحی لوگو اصولیتئوری رنگ پیچیده است ، اما طراحانی که اصول را می فهمند می توانند از رنگ به نفع خود استفاده کنند. قوانین اساسی که باید در خاطر داشته باشید عبارتند از:

  • از رنگهای نزدیک به هم روی چرخ رنگ استفاده کنید (به عنوان مثال برای پالت “گرم” ، از رنگ های قرمز ، نارنجی و زرد استفاده کنید).
  • از رنگ هایی که آنقدر روشن هستند که چشم آنها را سخت می کند استفاده نکنید.
  • این لوگو همچنین باید در سیاه و سفید ، مقیاس خاکستری و دو رنگ خوب به نظر برسد.
  • نقض قوانین گاهی اوقات اشکالی ندارد؛ فقط مطمئن شوید که دلیل خوبی دارید!

دانستن اینکه رنگ چگونه احساسات و خلق و خوی را برمی انگیزد نیز مهم است. به عنوان مثال ، رنگ قرمز می تواند احساس پرخاشگری ، عشق ، علاقه و قدرت را برانگیزد. این نکته را بخاطر بسپارید که ترکیبات مختلف رنگ را امتحان کنید و سعی کنید رنگ را با لحن و احساس کلی برند مطابقت دهید. بازی با تک تک رنگها به تنهایی ایده خوب دیگری است. برخی از مارک ها فقط با رنگ مشخص قابل تشخیص هستند.

به عنوان مثال ، وقتی به جان Deere فکر می کنید ، به رنگ “John Deere green” فکر می کنید ، و این مارک تجاری را از رقبای خود جدا می کند و از همه مهمتر ، باعث می شود مارک هرچه بیشتر شناخته شود.

5. سبک طراحی لوگو اصولی باید متناسب با شرکت باشد

هنگام طراحی لوگو اصولی می توانید از سبک های مختلف طراحی استفاده کنید و برای انتخاب یک لوگو مناسب ، باید اطلاعاتی در مورد مشتری و نام تجاری داشته باشید. یک روند اخیر در طراحی آرم ، سبک وب 2.0 لوگو های سه بعدی است که دارای گرافیک ، شیب و سایه انداز است. این سبک ممکن است برای یک وب سایت یا شرکت فناوری وب 2.0 خوب کار کند ، اما ممکن است برای انواع دیگر مارک ها موثر نباشد.

قبل از شروع کار مقدماتی ، در مورد مشتری و مخاطبان خود تحقیق کنید. جریان به شما کمک می کند تا از ابتدا بهترین سبک طراحی را تعیین کنید و شما را از بازگشت مکرر به صفحه نقاشی نجات می دهد.

6. تایپوگرافی مهم است … خیلی!

انتخاب نوع و اندازه قلم مناسب بسیار دشوارتر از تصور بسیاری از طراحان مبتدی است. اگر طراحی لوگو شما شامل متن باشد ، یا به عنوان بخشی از آرم یا در عنوان ، شما باید قبل از تصمیم گیری نهایی ، وقت خود را برای مرتب سازی بر روی انواع مختلف قلم – اغلب ، ده ها مورد – و آزمایش آنها در طراحی خود اختصاص دهید. فونت های serif و فونت های sans-serif و همچنین فونت های اسکریپت ، ایتالیک ، پررنگ و سفارشی را امتحان کنید. همچنین در طراحی های فارسی از فونت ایران سنس یا وزیر کمک بگیرید.

هنگام انتخاب قلم برای همراهی با طراحی لوگو خود ، سه نکته اصلی را در نظر بگیرید: از معمول ترین قلم های استفاده شده مانند Comic Sans خودداری کنید ، در غیر این صورت ممکن است طراحی شما بصورت آماتوری ظاهر شود. هنگام کوچک شدن ، به ویژه با قلم های اسکریپت ، از خوانایی قلم اطمینان حاصل کنید. یک فونت ایده آل است و از بیش از دو فونت اجتناب کنید.

به شدت یک فونت سفارشی برای طراحی خود در نظر بگیرید. هرچه فونت اصالت بیشتری داشته باشد ، برند را از هم متمایز می کند. نمونه هایی از لوگو های موفق که دارای فونت سفارشی هستند Yahoo! ، Twitter و Coca Cola هستند.

 

7. هدف شناسایی است

هدف اصلی طراحی لوگو ایجاد شناخت برند است. بنابراین ، چطور این کار را انجام می دهید؟ خوب ، این مورد به مورد متفاوت است ، اما هدف با آرم این است که یک فرد عادی فوراً نام تجاری را به ذهن خطور کند. چند نمونه از اینها لوگو های کوکاکولا ، پپسی ، مک دونالد و نایک است.

این لوگوها تمام چیزی است که شما برای شناسایی مارک های تجاری نیاز دارید. کلید ساخت یک لوگو محبوب و قابل تشخیص ترکیب همه عناصر مورد بحث در این مقاله است: اندازه ، سبک ، رنگ ، تایپوگرافی و اصالت. نادیده گرفتن هر یک از این موارد در طی مراحل طراحی ، کیفیت طراحی نهایی شما را مختل می کند. طرح لوگو خود را بررسی کنید و ببینید آیا همه این معیارها را برآورده می کند یا خیر.

یک آزمایش سریع برای تشخیص اینکه آرم شما به اندازه کافی قابل تشخیص است ، معکوس کردن آن با استفاده از هرگونه نرم افزار طراحی گرافیک است و می توانید هنوز مارک را تشخیص دهید. علاوه بر این ، باید لوگو را آینه کنید و ببینید آیا در این حالت به راحتی قابل تشخیص است.

بخاطر داشته باشید که آرم ها همیشه در موقعیت های دنیای واقعی رو به رو نمی شوند ، مثلاً در کنار اتوبوس یا بیلبوردی که با آن رانندگی می کنید. بنابراین ، باید مطمئن شوید که طرح لوگو خود را از همه جهات مشاهده کرده و اطمینان حاصل کنید که از هر جهت قابل شناسایی است قبل از ارسال به مشتری.

8. جرات متفاوت بودن را داشته باشید

طراحی لوگو اصولیبرای اینکه از رقبا جدا شوید ، باید خود را به عنوان یک طراح با سبک متمایز متمایز کنید. به جای کپی کردن از یک طرح یا سبک دیگر ، نوآور باشید و از جمعیت متمایز شوید. بنابراین ، چگونه می توانید متفاوت باشید؟ سعی کنید قوانین طراحی را نقض کنید و ریسک کنید.

سبک های مختلف را امتحان کنید تا سبکی را پیدا کنید که برای مشتری شما بهترین نتیجه را داشته باشد. ترکیب رنگ های مختلف را امتحان کنید تا زمانی که یکی از طراحی های اصلی شما را واقعی می کند. با برنامه طرحی که استفاده می کنید سرگرم شوید و تا زمانی که احساس می کنید درست شده اید ، آن را تغییر دهید.

9. سادگی مهم ترین اصل در طراحی لوگو اصولی

هرچه لوگو ساده تر باشد ، بیشتر قابل تشخیص خواهد بود. به عنوان مثال ، نایک swoosh یک لوگو بسیار ساده است و همچنین یکی از شناخته شده ترین ها در جهان است. K.I.S.S. را دنبال کنید از همان ابتدای فرآیند طراحی ، هنگامی که ایده های طوفان فکری و طرح های طراحی می کنید ، حکومت کنید.

غالباً متوجه خواهید شد که شما با یک طراحی نسبتاً پیچیده شروع می کنید و در پایان به نسخه ساده تری از آن خواهید رسید. طراحی را تا حد ضروری آن انجام دهید و تمام عناصر غیر ضروری را کنار بگذارید.

10. بر روی جلوه ها تمرکزکنید

Adobe Illustrator ، Freehand ، Photoshop و سایر برنامه های طراحی گرافیکی ابزار بسیار قدرتمندی هستند و دارای فیلترها و جلوه های بسیاری هستند که می توانید آنها را روی لوگوی خود اعمال کنید ، اما مجذوب نشوید! برای این ابزارهای قدرتمند زمان و مکان وجود دارد ، اما لزوماً طراحی یک لوگو نیست. البته ، بازی کردن و دیدن اینکه آیا آنها یک لوگو را تقویت می کنند خوب است ، اما فقط به یاد داشته باشید که سادگی مهم است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات کاری شرکت 8 تا 18 است و در روزهای جمعه تعطیل هستیم. درموارد خاصی شاید خطوط تلفن یاسیستم تلفنی ما با مشکل مواجه باشد، در این مواقع می توانید پیام تان را به ایمیل:info@chatreghermez.com بفرستید

09133353432