توضیحات اولیه و خلاصه سئو

سئو

 آشنایی با سئو

انجام قوانینی که گوگل نعیین کرده است و باعث بالا امدن و صدر آمدن وبسایت و کسب و کار ما در سرچ گوگل می شود را سئو می گویند.

کلمه سئو مخفف عبارت ؛ search engine optimization  می باشد.

چرا سئو؟

به خاطر هزینه کمتر و کسب مشتری مخصوص و مخاطب خاص کسب و کار خود. تمام کسب و کار ها و برند های عالی دنیا از این قانون استفاده می کند.

سئو

در گذشته و قدیم با سرچ یک کلمه یا هر چیز گوگل به صورت رندوم یک سایت یا صفحه را برای ما بالا می آورد ولی الان فرق می کند و هزاران الگوریتم و قانون دارد که با رعایت کردن آن ها شاید بتوانید به صفحه اول راه پیدا کنید. و انقدر باهوش هست که اگر سرچ کنید سازنده فیلم مارمولک کیست همان جا عکس کمال تبریزی را بالا می آورد و شمارا به جای دیگری نمی فرستد. و طبق قوانین هر سایتی نمی تواند به رنک اول کمله کیلیدی مربوط به خود بیاید.

 نکته: دیگر این است که سئوی کلاه سیاه و اینجور کلکا دیگر فایده ندارد.

اعتبار سایت؟

اعتبار سایت هم خیلی تاثیر در سئو دارد برفرض مثال من به دنبال یک آرایشگاه خوب می گردم وقتی سرچ کنم آرایشگاه، گوگل براساس قوانین و اولویت ها نزدیک ترین آرایشگاه را به من و چند آرایشگاه دیگر را هم به من نشان می دهد ولی وقتی به صفحه دوم می روم می بینم آرایشگاه های بهتری هم هستن ولی انان ترند تر هستند توضیح عامیانه مثل؛ شما و فرهاد مجیدی در مورد فوتبال صحبت می کنید و بحث می کنید و یک هوادار هم بین شما داور هست(گوگل و قوانین سئو) شما توضیحات و آنالیز های خوب و کاملی رو ارئه میدهید ولی اقای فرهد مجیدی نه، ولی آن هوادار آقای فرهاد مجیدی را برحق می داند چرا چون ایشان کارشناس فوتبال هستند، سابقه مربی گری دارند، بازیکن فوتبال بودند و… ولی شما در حد یک تماشاگر و هوادار هستید بنابر این اقای فرهاد مجیدی اشتباه هم صحبتی بکند آن هوادار فوتبال که داور بین شما هست ایشان را انتخاب می کند، اعتبار در گوگل هم همینگونه است و روی سئو سایت تاثیر قابل توجهی دارد.

سئو

سرچ انجین های مختلف( search engine )

گوگل، یاهو، بینگ، لوک هم هستند اما گوگل از همه مهم تر هست زیرا نود درصد سرچ ها در گوگل می باشد. بنابراین تمرکزمان باید روی گوگل باشد.گوگل تمام سایت ها را دسته بندی می کند و به آنها امتیاز می دهد. تا دقیق ترین پاسخ را به مخاطبین بدهد و مخاطبین را خوشحال کند تا آن ها سرچ های خود را همیشه در گوگل انجام دهند.

نکته: روزانه پنج میلیارد سرچ در گوگل انجام می شود.

گوگل

اصلا ما چرا سئو می خواهیم به چه کارمان می آید؟

اول برای اینکه دیده شویم یا کسبو کارمان دیده شود، ترافیکم سایتمان زیاد می شود، می توانیم بک لینک بفروشیم و… در کل اگر صاحب کسب و کار هم نباشیم باز برایمان سود آور هست.

برای بالا رفتن سئو به چی نیاز داریم

ما دو نوع کار باید انجام بدهیم این کار ها شامل آن پیج و اف پیج(on page and off page)می شوند؛ آن پیج کار هایی هست که درون سایت انجام میدهیم تا به رده اول گروه خودمان در گوگل نزدیگ بشویم و اف پیج مجموعه کارهایی که باید در سایت های دیگر انجام بدهیم تا سایتمان اعتبار کسب کند از نظر گوگل.

ان پیج(on page)

گذاشتن مطلب در سایت، لینک دادن در داخل خود سایت خودمون(صفحات کمکی)، کلمات زیاد یعنی از هزار تا دو هزار، نظرات کاربر ها در صفحات سایت ما.

اف پیج(off page)

لینک بیلدینگ(لینک از سایت های دیگر به سایت ما)، سوشال مدیا(لینک دادن از اینستا، لینک دین، پینترست و….. خوب است)

مطلب در سایت اگر عکس و فیلم در کنارش باشد بهتر است و امتیاز بهتری دارد.و نکته بسیااااااااااااارررررررررررررر مهم گوگل فقط متن را می خواند هنوز به انجایی نرسیده است که فیلم یا عکس را برسی کند و اگرد ما فقط عکس خالی بگذاریم گوگل امتیازی به ما نمی دهد. کلمه کیلیدی هم باید باشد که باید چند بار باید تکرار شود در مطلبمان البته زیاد هم نباید باشد (سئو کلاه سیاه) مگرنه گوگل مارا جریمه می کند.

لینک دادن در سایت خیلی خوب هست و ما باید انقدر مطلب و محتوا در سایت داشته باشیم که براحتی در هر صفحه و مطلبمان چند لینک از سایتمان را در آن به اشتراک بگذاریم و همچنین می توانیم صفحات کمکی را هم در مطلبمان به اشتراک بگذاریم.

نکته بعدی بک لینک خوب است ولی در صورتی که موضوع ها با هم مرتبط باشد که این یک امتیاز خیلی خوبی دارد مثلا اگر سایت ورزش سه اگر از سایت بلو اسپرت یک لینک در سایت خود بگذارد سایت بلو اسپرت تارده دوم سوم گوگل در کلمات کلیدی خود بالا می اید، ولی بعضی لینک ها امتیاز کمی دارند مثلا اگر یک آرایشگاه از بلو اسپورت در سایت خود لینک بگذارد یک امتیاز کمی گوگل به بلو اسپورت می دهد، اما بعضی لینک ها هستند که به صورت وحشتناک کوئن منفی میدهند مثل لینک به یا از سایت های پورن یا قمارو کازینو گرفتن.

نکته: سرعت لود سایت هم مهم است(حداکثر سه ثانیه)

گروه بندی و دسته بندی و نظم در سایت بسیار مهم هست هم برای سئو خوب هست هم برای جلوه ای که مخاطب می بیند( بهم ریخته نباشد)

کلمات کلیدی هم اهمیت زیادی دارند و هر صفحه یک یا دو کلمه کلیدی باید داشته بایشند البته بعضی وقت ها اگر شانس به آدم رو بکند گوگل خودش هم چند کلمه کیلیدی ازمطلب ما در سرچ کنسول خود قرار می دهد.

متادیسکیریپشن، تایتل، تگ ها، موضوع و هدر هم قابل توجه باید باشند.

و یکی از مهم ترین عوامل برای سئو و کسب اعتبار اچ تی تی پی اس هست یا گواهی اس اس ال.

کوتاه بودن یو ار ال یا ادرس لینک باید جمع و جور و ترو تمیز باشد.(امتیاز دارد)

لینک هم نخرید خوب نیست……

ایندکس هم بکنید با سرچ کنسول..

سعی کنید کاری بکنید که مخاطب چند دقیقه در سایت بماند نه اینکه سریع بره

و در کل گوگل هواسش به همه چی هست و از رگ گردن به ما نزدیک تره و خیلی از ما زرنگ تره تو فکر گول زدنش نباشید.

تولید مقاله توسط وبسایت چتر قرمز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلینمونه کار هاارتباط با ما