منوی دسته بندی
منوی دسته بندی

معرفی و دانلود رایگان چهار راه پول سازی

دانلود رایگان کتاب چهار راه پول سازی

کتاب چهار راه پول سازی بر اساس مطالب کتاب پدر پولدار، پدر بی‌ پول اثر رابرت کیوساکی نوشته شده است. اگر شما تاکنون موفق به خواندن این کتاب نشده‌ اید، درک مطالب کتاب پیش‌ رویتان برای شما کمی سخت خواهد بود.

در این کتاب درباره‌ نصایح پدر پولدار و پدر بی‌ پولم بسیار توضیح دادم. پدر بی‌ پول اگر چه تحصیلات عالیه فراوانی داشت، اما همیشه از فقر و بی‌ پولی رنج می‌ برد. او همیشه از من می‌ پرسید: دوست‌ داری در آینده چه‌ کاره شوی؟ من همیشه این سؤال را با انتخاب کار مورد علاقه‌ ام جواب می‌ دادم، اما منظور پدر چیز دیگری بود. او همیشه مرا نصیحت و می‌گفت: به مدرسه‌ برو، درس بخوان تا نمره‌ های خوب بگیری اگر خوب تلاش کنی می‌ توانی در آینده شغل خوبی پیدا کنی. اکنون که بزرگ شده‌ ام، متوجه شدم که تمامی افراد در یک جدول قرار گرفته‌ اند و به چهار قسمت تقسیم شده‌ اند.

این پاراگراف بخشی از کتاب چهار راه پول سازی بود.

مخاطبین کتاب چهار راه پول سازی

این کتاب برای افرادی نوشته شده است که مایل هستند به سمت دیگر خانه‌ های جدول حرکت کنند و برای همیشه در آن‌ جا بمانند. همان‌ طور که می‌ دانیم تقریباً تمامی کارمندان و کارفرمایان آرزو دارند که به خانه‌ های روبه‌ روی خود منتقل شوند. اگر چه این کار اصلاً راحت نیست، اما قطعاً شدنی است. شاید در این راه مجبور باشیم که سختی‌ ها و دشواری‌ های بسیاری را تحمل کنیم، اما در آخر راه به هدف والایی دست پیدا می‌ کنیم. منظور از آن هدف والا، آرامش و آزادی است که بدست می‌ آوریم.

اهداف

کتاب چهار راه پول سازی نوشته رابرت کیوساکی با شما از تکنیک‌ های کاربردی و درعین‌ حال ساده دست پیدا کردن به آزادی مالی صحبت می‌ کند. در این کتاب با کار هایی آشنا می شوید که به شما کمک می‌ کند تغییرات مالی گسترده ای در زندگی خود ایجاد کنید. با آموزه‌ های مالی این کتاب می توانید با حداقل کار ممکن، به بیشترین بهره‌ وری مالی دست پیدا کنید و با کار بهتر پول بیشتری به‌ دست بیاورید. با کتاب چهار راه پولسازی نظرتان را درباره مسائل مالی، شغل و زندگی حرفه‌ ای تغییر گسترده ای خواهید کرد و با روش‌ های ساده‌ تری به رشد ثروت دست خواهید یافت.

کتاب چهار راه پول سازی

رابرت کیوساکی نویسنده کتاب

رابرت کیوساکی متولد ۱۹۴۷ در خانواده‌ ای ژاپنی‌ در شهر هونولولو ایالت هاوایی در ایالات متحده آمریکا متولد شد. پدرش رئیس آموزش‌ وپرورش ایالت هاوایی بود و او همراه با خانواده در این ایالت زندگی می‌ کرد. کیوساکی از کالج نیویورک فارغ‌ التحصیل شد و پس از آن در شرکت زیراکس مشغول به کار شد. او در اواسط سنین ۲۰ سالگی به ارتش تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا پیوست و به‌ عنوان افسر و خلبان هلی‌ کوپتر در جنگ ویتنام شرکت کرد. کیوساکی پایه‌ گذار شرکت کش فلو تکنولوژی است. او در این شرکت که در فونیکس آریزونا مستقر شده، محصولات آموزش تجاری به‌ فروش می‌ رساند. کیوساکی از سخنرانان محبوب و معروف سمینار های کسب‌ و کار است.

نقد کتاب

یکی از بزرگ ترین دلایل مشکلات مالی افراد این است که از کودکی آموزشی ندیده‌ اند. آن‌ ها از کودکی به این شکل آموزش دیده‌ اند که باید روند مشخصی را در زندگی طی کنند. ادامه تحصیل در دانشگاه‌ های معتبر، فارغ‌ التحصیلی با نمرات بالا و در نهایت استخدام در اداره‌ ای دولتی و کار تا زمان بازنشستگی.

به نظر شما آخر این طرز تفکر چه بر آیند و آورده‌ ای در زندگی شما خواهد داشت؟ آخر این تفکر، حتی اگر روی برنامه‌ های پیش‌ بینی شده پیش بروید چه چیزی جز دریافتی مقرری محدود بازنشستگی خواهد بود؟ هیچ‌ وقت تلاش کردید که از این زاویه به این مسئله نگاه کنید؟ کیوساکی در کتاب‌ های خود سعی کرده است که این طرز تفکر را نابود کند و نگاه خوانندگان خود را نسبت به این کلیشه عوض کند.

او کاری که در کتاب پدر پولدار پدر بی‌ پول شروع کرده بود را در چهار راه پول‌ سازی ادامه داد تا در نهایت خواننده را به هدف اصلی برساند. آموزه‌ های این کتاب در عین کاربردی و اصولی بودن، ساده هستند و هر کسی با هر میزان اطلاعات و سواد خواهد توانست آن‌ ها را به‌ کار ببندد تا زندگی خود را تغییر دهد. کیوساکی در این کتاب با لحنی قابل فهم و ساده به شما می‌ آموزد که چطور زندگی خود را تغییر دهید و به موفقیت مالی برسید. این کتاب مناسب همه کسانی است که آرزو های بلند پروازانه در ذهن دارند و دلشان نمی‌ خواهد که مثل دیگران زندگی کنند.

خلاصه ای از کتاب چهار راه پول سازی

دانلود رایگان کتاب چهار راه پول سازی

پدر تحصیل کرده من اغلب می‌ گفت: نمی‌ توان به یک فرد پیر حقه‌ های جدید آموخت. من بار ها در موقعیت‌ های مختلف کنار او نشستم و تمام تلاشم را کردم تا چهار راه پول سازی را برای او توضیح و بعضی از رویکرد های جدید مالی را به او نشان دهم. او در آستانه 60 سالگی داشت متوجه می‌ شد که بسیاری از رویا هایش محقق نخواهد شد. به‌ نظر می‌ رسید که عضویت او در لیست سیاه از محدوده فعالیت در مشاغل دولتی در ایالات فراتر رفته است.

حالا دیگر او بود که شخصا خود را در لیست سیاه قرار می‌ داد. پدرم گفت: سعی کردم، اما نشده. او به تلاش‌ هایی اشاره می‌ کرد که برای کسب موفقیت در ربع خویش‌ فرمایی در کسب‌ و کار شخصی خود به‌ عنوان یک مشاور خویش‌ فرما انجام داده بود یا هنگامی که بخشی اعظم از پس‌ انداز یک عمر خود را به خرید حق امتیاز یک بستنی فروش مشهور اختصاص داد و در این کار شکست خورد.

از آن جا که بسیار باهوش بود، مفهوم مهارت‌ های تکنیکی مختلفی را که هر یک از چهار ربع چهار راه پول‌ سازی مورد نیاز است، به‌ خوبی درک می‌ کرد. می‌ دانست که اگر بخواهد، می‌ تواند این مهارت‌ ها را یاد بگیرد؛ اما چیزی او را از انجام این کار منصرف می‌ کرد. روزی هنگام صرف ناهار را پدر ثروتمند درباره پدر تحصیل‌ کرده‌ ام صحبت کردم. پدر ثروتمند گفت: من و پدرت از اساس با هم تفاوت داریم. با این تفاوت که هر دو انسان هستیم و ترس‌ ها، شک‌ ها، باور ها و نقاط ضعف و قوت خاص خود را داریم.

در قبال این تشابهات اساسی، متفاوت عمل می‌ کنیم. وقتی پدرت تلاش کرد تا از بخش کارمندی به بخش مالکیت کسب‌ و کار برود، به لحاظ فکری این فرآیند را خوب درک می‌ کرد، اما نمی‌ توانست از لحاظ احساسی با این مسئله کنار بیاید. وقتی کار ها خوب پیش نرفت و او شروع به از دست دادن پول کرد، نمی‌ دانست برای حل مشکل باید چه کار کند؛ بنابراین به همان بخش چهار راه برگشت که در آن احساس راحتی بیشتر می‌ کرد. من گفتم : یعنی بخش کارمندی و گاهی اوقات هم بخش خویش فرمایی.

chatreghermez

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *