chatr1

4 روش ساخت یک کسب و کار بی نظیر

کسب و کار
برای ساخت یک کسب و کار بی نظیر، گاهی اوقات بهترین راه یادگیری، استفاده از مثال است. در این مقاله چهار مدل کسب‌ و کار را مثال می‌ زنم که سود آوری‌ شان در طولانی‌ مدت ثابت شده است. همان‌ طور که مدل‌ ها را بررسی می‌ کنید به این نکته فکر کنید که چگونه می‌ توانید قسمت‌ هایی از استراتژی‌ های آن را در کسب‌ و کارتان به کار بگیرید.

1. یک‌ بار تولید کنید، بار ها بفروشید

اگر یک‌ بار بسازید و یک‌ بار هم بفروشید، بدترین نوع مدل کسب‌ و کار را خواهید داشت. از طرف دیگر، داشتن یک مدل که یک‌ بار ساخته شود و بار ها بفروشد، بهترین مدل کسب‌ و کار خواهد بود.

بخوانید: 9 قدم برای جذابیت تبلیغات

شرکت‌ های نرم‌ افزاری مانند مایکروسافت و اوراکل با استفاده از این مدل توانسته‌ اند در جایگاه تولید کنندگان موفق عصر دیجیتال قرار گیرند. نرم‌ افزار ها یک‌ بار نوشته می‌ شوند و بار ها و بار ها فروخته می‌ شوند. تولید کنندگان نرم‌ افزار در مقایسه با تولید کنندگان محصولات فیزیکی از مزیت تولید نسخه‌ های متفاوت برخوردارند. این نسخه‌ های نرم‌ افزاری باعث تداوم فروش شرکت‌ های نرم‌ افزاری و ادامه فعالیت خط تولید نرم‌ افزار ها می‌ شوند.

یک سرمایه‌ گذاری با هزینه‌ های ثابت زیاد نیز یکی دیگر از راه‌ های استراتژی (یک بار ساختن و بار ها فروختن) است. زمین‌ بازی‌ های گلف، دیزنی‌ لند، کشتی‌ های گردشگری، هتل‌ ها همگی از فروش تدریجی به مشتریان برای رسیدن به دارایی‌ های اولیه‌ خود استفاده می‌ کنند.

2. مزیت رقابتی واقعی در دستان تولید کنندگان کم‌ هزینه

گاهی اوقات مالکان کسب‌ و کار ها تولید کنندگان کم‌ هزینه را با تولید کنندگان با حاشیه سود کمتر اشتباه می‌ گیرند. توانایی تولید محصولات مشابه رقبا با هزینه‌ کمتر می‌ تواند؛ مانند سلاحی محرمانه در دستان شما عمل کند.

به دلیل قیمت‌ های مناسب محصولات در آمازون نسبت به سایر فروشگاه‌ های اینترنتی، سهم بزرگی از بازار به این وبگاه اختصاص یافته است.

برای شروع همکاری آماده اید؟
اگر قصد دارید به بهترین شکل ممکن معرفی شوید با ما تماس بگیرید.
تماس با ما
ساخت یک کسب و کار بی نظیر

خودرو سازان تلاش می‌ کنند با استفاده از فناوری‌ های جدیدی مانند صندلی‌ های ماساژور، قابلیت پارک خودکار، سیستم‌ های مکان‌ یابی روز به‌ روز بر ارتقای تولیدات بیفزایند.

مدل‌ های کسب‌ و کار تجملی، همیشه با کمی ریسک همراه خواهند بود، زیرا شما فقط بخش محدودی از بازار را برای کسب‌ و کار خود انتخاب می‌ کنید. البته ممکن است شانس بیاورید و بازار کالا های مصرفی خیلی رشد نکند. به‌ هر حال ممکن است بتوانید حجم فروش را در بازار به دلیل افزایش قیمت‌ ها گسترش دهید.

4. خلق محبوب‌ ترین نام‌ های تجاری

یکی از سود آورترین مدل‌ های کسب‌ و کار در تاریخ خلق یک برند محبوب و متمایز است. یک برند محبوب در واقع مانند شیپور عمل می‌ کند و این امکان را به شرکت می‌ دهد تا بتواند محصولات خو را به مقدار قابل‌ توجهی و با قیمت‌ های بسیار خوب به فروش برساند.

اپل یک برند محبوب برای نسل کنونی است. شرکت‌ های نایک و آرمور می‌ توانند تحت لوگوی خود گستره‌ ای از محصولات ورزشی از جمله کفش و لباس را تولید کنند و آن را دو برابر قیمت محصولات معمولی بفروشند.

اکثر بازار ها توسط رقبای ثابت و حرفه‌ ای شناسایی شده و به بهره‌ برداری رسیده‌ اند؛ بنا بر این سعی کنید از رقابت مستقیم با آن‌ ها بپرهیزید. اگر می‌ خواهید در طولانی‌ مدت موفق باشید، باید نوآوری کنید، اما انجام‌ دادن آن همیشه راحت نیست. پس می‌ توانید از این روش‌ ها الهام بگیرید.

chatreghermez

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *