chatr1

وظایف و مهارت های ادمین اینستاگرام چیست؟

وظایف ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام چیست؟ حتما شما هم تا به حال در شبکه اجتماعی اینستاگرام، پیج ها و صفحاتی را دیده اید که بسیار محبوب بوده و تعداد زیادی لایک و کامنت را به خود اختصاص می دهند. به نظر شما دلیل آن چیست؟ مهم ترین دلیل آن این است که ادمین این پیج به وظایف خود به خوبی آگاه است و سعی می کند که به تمامی آن ها عمل کند. در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که وظایف ادمین اینستاگرام چیست و نقشه راه ادمین اینستاگرام شدن را در اختیارتان بگذاریم.

با این نکات خواهیم آموخت که چطور ادمین اینستاگرام شویم. همراه ما باشید.

وظایف ادمین پیج اینستاگرام

زمانی که قصد دارید در اینستاگرام فعالیت کنید و جزو محبوب ترین پیج ها شوید و حتی برای کسب و کار خود مشتری و از طریق آن در آمد کسب کنید، باید طبق اصول معینی عمل کنید. برخی از مهم ترین و اصولی ترین فعالیت ها که بر اساس آن ها متوجه می شوید که ادمین اینستاگرام باید چه چیز هایی را بلد باشد تا بتواند از طریق پیج خود به درآمد برسید را ما در این مقاله قرار دادیم، پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

انتشار منظم پست و استوری

در گذشته فقط انتشار پست ملاک و معیار بود! اما امروزه استوری نیز جزو مهم ترین بخش هایی است که یک ادمین اینستاگرام باید به آن تسلط کامل را داشته باشد و به صورت منظم در آن اقدام به انتشار محتوای متنی یا تصویری نماید. باید موضوع پیج تان را کاملا درک کرده باشید و سپس ساعتی که بیشتر مخاطبان شما آنلاین می شوند را بفهمید تا در همان ساعات اقدام به انتشار محتوا به صورت پست یا استوری کنید. یکی از مهم ترین وظایف ادمین اینستاگرام همین است و باید به صورت منظم این کار را انجام دهد.

شناخت جامعه و مخاطب هدف

مورد بعدی از وظایف یک ادمین اینستاگرام این است که توان شناخت سبک زندگی و رفتار های مخاطب هدف و جامعه هدف پیج مورد نظر را داشته باشد؛ زیرا این امر برای انجام صحیح سایر وظایف او ضروری است. تولید محتوا یکی دیگر از وظایف مهم ادمین می باشد که در ادامه ذکر خواهد شد، اما زمان انتشار محتوا به نوع و سبک زندگی جامعه هدف بستگی دارد.

ادمین اینستاگرام باید بتواند ساعاتی که مخاطبان پیج، به چک کردن اینستاگرام خود می پردازند را بشناسد تا دقیقا در همان لحظات محتوا ها را منتشر کند. این گونه محتوای تولید شده بیشترین بازدید و واکنش ممکن را خواهد داشت.

تولید محتوای حرفه ای

موضوع دیگری که جزو وظایف یک ادمین اینستاگرام است که در پاراگراف قبلی به آن اشاره شد، این است که تولید محتوا را به خوبی آموخته باشد و از ابزار های لازمه شناخت کافی داشته باشد. اگر یک پیج می خواهد موفق شود، (هر چند الگوریتم های اینستاگرام خیلی در مورد محتوای کپی شده از منابع دیگر سختگیر نیستند) باید محتوا های یونیک و منحصر به فردی داشته باشد. منظور از محتوای یونیک یعنی محتوایی که خود ادمین یا یک محتوا نویس و طراح گرافیک آن را تولید کرده که منتشر نموده و تا به حال کسی آن را تولید نکرده است. شما باید با توجه به موضوع پیج تان بهترین محتوا ها را تولید کنید؛ محتوا های متنی و تصویری یا حتی صوتی که از جملات و عکس ها و فیلم هایی جذاب یا حتی پادکست های مفید ساخته شده باشد که نظر بیشتر افراد و مخاطبان را به خود جلب کند.

بیشترین لایک اینستاگرام

ساخت هایلایت و داستان های زیبا و مناسب

هایلایت در اینستاگرام بخش بسیار مهمی است. مواردی که در این بخش قرار می گیرند باید بسیار جامع و مفید بوده و مطابق با نوع مخاطبان و سلیقه آن ها بارگذاری شوند. بخش هایلایت یکی از قسمت هایی است که مخاطبان جدید در بازدید اولیه از پیج با آن ها مواجه می شوند، بنا بر این باید به خوبی طراحی شوند تا مخاطبان جدید را جذب کنند.

افزایش دنبال کننده های صفحه

در حال حاضر فالوور و دنبال کننده های فیک رواج پیدا کرده اند و خیلی از افراد از این ها استفاده می کنند. اما آن ها از این موضوع خبر ندارند که فالوور هایشان فقط جنبه نمایشی دارد و به هیچ دردی نمی خورند. شما باید به فکر راه و روش هایی باشید که فالوور هایی واقعی و فعال مخصوصا از جامعه هدف خود دریافت کنید. اگر اصول محتوا سازی را آموخته باشید و همچنین با قواعد کلی انتشار پست و استوری در اینستاگرام آشنا باشید، می توانید فالوور هایی واقعی برای خودتان بگیرید. یکی از با اهمیت ترین وظایف ادمین اینستاگرام را می توان همین افزایش فالوور دانست، ادمین پیج باید از روش های مختلف مانند تبادل تبلیغ با سایر صفحه ها، بتواند تعداد فالوور های پیج را افزایش دهد.

افزایش تعامل کاربران

هرچه تعامل کاربران با یک پیج اینستاگرام از طریق لایک، کامنت، ریپلای استوری و… بیشتر باشد، احتمال نمایش محتوای آن پیج به سایر کاربران افزایش می یابد. به همین دلیل تشویق کاربران با روش های مختلف جهت تعامل، در دسته وظایف ادمین اینستاگرام  قرار می گیرد.

برای مثال، می توان استوری ها را به گونه طراحی کرد که کاربران ترغیب شوند آن را ریپلای کنند. همچنین می توان از عناصر تعاملی استوری ها، مانند ابزار Poll (Yes و No) استفاده کرد.

وظایف ادمین اینستاگرام

افزایش لایک و کامنت پست ها

هر چقدر که دنبال کننده داشته باشید، اگر کامنت و لایک نداشته باشید، پیج تان ارزش زیادی نخواهد داشت. اگر محتوا هایی جذاب بسازید، می توانید تعداد کامنت ها و لایک هایتان را افزایش دهید. سعی کنید یک جنجال و چالش در پیج تان به وجود آورید که برای کاربران جذاب است. به این شکل می توانید به تعداد لایک ها و کامنت هایتان افزوده و کم کم راه های کسب درآمد را برای خود باز کنید. امروزه تبلیغات گرفتن توسط ادمین های اینستاگرام بسیار گسترده شده است  و اگر بتوانید پیجی کارآمد داشته باشید که لایک و کامنت بسیاری دارد، افراد زیادی هستند که برای تبلیغات به سمت شما خواهند آمد.

حفظ امنیت صفحه و فالوور ها

یکی دیگر از وظایف ادمین اینستاگرام این است که به حفظ امنیت پیج و کاربران خود کمک کند. برای پیچ می تواند صفحه اش را به دست افراد با مهارتی که در این زمینه فعالیت می کنند بسپارد یا با ایجاد رمز های قوی یا دو مرحله ای و کار های مشابه امنیت پیجش را تامین کند. برای حفظ امنیت کاربران، او باید کار های مختلفی انجام دهد. به عنوان مثال اگر یک پست جنجالی منتشر کرده که زیر آن کاربران یک دیگر را تهدید می کنند یا هر کار مشابه ای، بهتر است که ادمین دخالت کرده و یا کامنت های آن ها را پاک کند یا کاری کند که امنیت و آرامش فالوور ها حفظ شود تا نخواهند که از پیج خارج شوند.

پاسخ دهی به کامنت ها و حذف کامنت های نامناسب

طبیعتا پیج های فعال در اینستاگرام، نظرات و پیام های زیادی را در دایرکت و زیر پست ها دریافت می کنند، بخصوص اگر اصول ایجاد تعامل را به خوبی رعایت کرده باشند. یکی دیگر از وظایف ادمین در اینستاگرام، این است که جهت برقراری تعامل بیشتر و پیگیری سفارشات مخاطبان، به پیام های دایرکت و کامنت های ثبت شده در پست ها، پاسخ به موقع و مناسب ارائه کند.

کامنت های نامناسب ممکن است در هر پیج اینستاگرامی توسط برخی از افراد با نیت های مختلف ارسال شوند. یکی از وظایف ادمین اینستاگرام این است که به طور منظم کامنت های جدید پست ها را رصد کرده و در صورت مشاهده موارد دارای پیام نامناسب، آن ها را حذف کند.

شناسایی و استفاده از هشتگ های مناسب

تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام، از جستجوی هشتگ ها برای یافتن محتوای مد نظر خود استفاده می کنند. از دیگر وظایف یک ادمین در اینستاگرام، این است که هشتگ های مهم یا ترند و مرتبط با موضوع پست را که توسط کاربران جستجوی زیادی دارند، پیدا کند و از آن ها، انتهای کپشن پست ها استفاده کند. از این طریق می توان بازدید های بیشتر و هدفمند تری را برای پست های پیج جذب کرد. و ممکن است از طریق بعضی از این هشتگ ها به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کرد که یک ادمین باتجربه توان پیدا کردن این هشتگ ها را دارد.

برای شروع همکاری آماده اید؟
برای مشاوره تبلیغاتی رایگان با ما تماس بگیرید.
تماس با ما

آشنایی با ابزار های گرافیکی

از جمله وظایف یک ادمین اینستاگرام می توان به شناخت وی از ابزار های گرافیکی اشاره کرد. از آنجا که اینستاگرام بیشتر روی فیلم و عکس مانور می دهد و این که برای کاربران هم جذاب هستند، یک ادمین اینستاگرام باید بتواند با نرم افزار های ادیت فیلم و عکس به خوبی کار کند تا بتواند عکس ها و فیلم هایی جذاب ساخته و در اختیار کاربران خود قرار دهد. نرم افزار هایی مانند فتوشاپ، پریمیر و افترافکت یا حتی اینشات جزو مهم ترین ابزار هایی هستند که یادگیری آن ها برای یک ادمین اینستاگرام مهم و ضروری است.

مدیریت تبلیغات

این یکی از وظایف ادمین اینستاگرام بعد از زیاد شدن فالوورهای پیج می باشد. شما نباید هر نوع تبلیغ و محتوای تبلیغاتی را داخل پیج تان قرار دهید و نباید آن ها را به مخاطبانتان نمایش دهید. هر تبلیغاتی که قرار است انجام دهید را به خوبی از دید کاربران تان بررسی کنید تا مبادا آن ها از پیچ تان خارج شوند و شما را آنفالو کنند. برخی محتوا های تبلیغاتی مانند محتوای تبلیغاتی جنسی و بت آزار دهنده هستند و باعث می شوند که شما مخاطبان زیادی را از دست بدهید.

Heshtegi

فقط و فقط با 200 هزار تومن یک لوگوی اختصاصی برای خودت سفارس بده، ارزان ترین نرخ طراحی لوگو در اصفهان

مهارت های لازم برای ادمین اینستاگرام

همان طور که در ابتدای مقاله بیان شده بود، برای تبدیل شدن بک ادمین حرفه ای اینستاگرام و آگهی از به خدمت گرفتن یک ادمین خوب اینستاگرام، آشنایی با وظایف و کسب مهارت های مورد نیاز است. در ابتدا شرح وظایف ادمین اینستاگرام را بیان نمودیم، حال به بیان مهارت های لازم برای ادمین اینستاگرام خواهیم پرداخت.

کمی با زبان انگلیسی آشنا باشد

یکی از مهارت های کاربردی و عالی برای یک ادمین پیج اینستاگرام، آشنایی و حتی تسلط آن با زبان انگلیسی است. این مهارت هم در استفاده از بخش های زیادی از اینستاگرام به کار می آید، هم در بحث تولید محتوا؛ زیرا محتوای بسیاری از موضوعات کسب و کار ها، ابتدا به زبان انگلیسی منتشر می شوند و اگر ادمین پیج بتواند زود تر از سایرین آن ها را ترجمه و منتشر کند، پیج در رقابت با رقبای خود موفق تر خواهد بود.

برقراری ارتباط موثر با کاربران

نه فقط در اینستاگرام، حتی در شبکه های اجتماعی دیگر، اهداف مد نظر با ایجاد بر قراری ارتباط موثر محقق می شوند. یک ادمین شبکه اجتماعی بخصوص اینستاگرام، باید بتواند به راحتی و با روش های خوب با مخاطبان ارتباط برقرار کرده، و باز خورد های آن ها را دریافت کند و موارد به دست آمده را در جهت بهبود عملکرد پیج، مورد استفاده قرار دهد.

تسلط بر امکانات اینستاگرام

یک ادمین اینستاگرام باید به تمامی بخش های مختلف این اپلیکیشن مسلط باشد و با ویژگی ها و امکانات آن تا حد ممکن آشنا باشد تا بتواند از هر کدام، در شرایط و مواقع لازم، استفاده کرده و بیشترین بازدهی را کسب کند.

تحلیل و آنالیز Insight اینستاگرام

بخش Insight اینستاگرام که برای صفحه هایی که روی حالت بیزینس هستند فعال می باشد، اطلاعات و آنالیز های بسیار مهمی در ارتباط با کیفیت عملکرد پیج و تعامل کاربران را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این ابزار که در خود اپلیکیشن اینستاگرام است می توانید متوجه شوید در مسیر درستی قرار دارید یا خیر. همچنین می توانید محتوا‌ های کاربر پسند خود را شناسایی کنید.

از اطلاعاتی که در این قسمت به ادمین و شما ارائه می شوند، می توانید جهت بهبود عملکرد پیج اینستاگرام خود استفاده کرده و روند تولید محتوای خود را به صورت تعاملی تر پیش ببرید. آشنایی با بخش Insight اینستاگرام از دیگر مهارت های لازم برای ادمین اینستاگرام می باشد.

روحیه انتقاد پذیری بالا

از ویژگی های اخلاقی ادمین اینستاگرام این است که باید روحیه انتقاد پذیری بالایی داشته باشد. شما هر چقدر هم که از نظر خودتان محتوایی منحصر به فرد تولید کرده باشید، باز هم کسانی هستند که بخواهند از کار شما ایراد بگیرند و آن را کوچک بشمارند. شما باید آماده تمام این انتقاد ها باشید و آنها را چه درست باشند و چه نادرست بپذیرید و پشت سر بگذارید.
البته برخی از همین انتقاد ها هم باعث می شوند که شما بتوانید پیج تان را رشد بدهید. این کار هم یکی وظایف ادمین اینستاگرام است. شاید با خودتان بگویید که این مسئله آنقدر هم مهم نیست، اما بعضی وقت ها نظرات کاربران حتی تا جایی روی شما تاثیر می گذراد که ممکن است سرد شوید و نخواهید که دیگر ادامه دهید. برای همین یکی از وظایف تان این است که از کنار انتقاد های نادرست بگذرید و انتقاد های درست را به کار بگیرید. پس این نکته را هم جزئی از وظایف و مهارت های ادمین اینستاگرام بدانید و به آن عمل کنید.

ادمین اینستاگرام

قرارداد با ادمین چگونه است؟

با وجود آنلاین و فریلنسری بودن کار در خصوص ادمین شدن در اینستاگرام، قراردادی میان صاحب پیج و فردی که می خواهد ادمین پیج شود بسته می شود. هدف از انجام این کار، سپردن برخی از مسئولیت های پیج به فردی به جز صاحب اصلی پیج یا برند مربوطه است.

معمولا افرادی که تعداد فالوور بالایی دارند برای رسیدگی به کلیه امور پیج خود یک یا دو ادمین استخدام می کنند و طی یک قرارداد رسمی، مبلغی پول به صورت ماهانه برای آن ها واریز می کنند.

در قراردادی که میان ادمین پیج و صاحب اکانت بسته می شود مواردی مانند مسئولیت های ادمین، وظایف، ساعات کاری، حقوق و … ذکر می شود. کلیه این اطلاعات باید به طور دقیق نوشته شود تا بعدا هیچ کدام از طرفین نتوانند ادعایی خارج از موارد ذکر شده در قرارداد داشته باشند.

یکی دیگر از موارد مهمی که در این قرارداد نوشته می شود، تعهد ادمین پیج در خصوص فاش نکردن اطلاعات محرمانه شرکت یا موسسه ای است که مسئولیت ادمین بودن ‌آن را بر عهده دارد.

نکات زیر، اصلی ترین مواردی هستند که در قرارداد ذکر می شود:

 • ادمین باید طبق اصول و طی یک برنامه ریزی مناسب، پست ها و استوری های پیج را در اینستاگرام آپلود کند
 • تولید محتوایی که ادمین انجام می دهد باید کاملا مرتبط با موضوع پیج باشد
 • ادمین پیج موظف است در اسرع وقت، پاسخگوی دایرکت و کامنت های پیج باشد
 • ادمین باید یک برنامه ریزی درست در خصوص رسیدگی به سفارشات مشتریان داشته باشد
 • ادمین باید گزارشات روزانه یا هفتگی پیج را به کارفرما اطلاع رسانی کند
 • کلیه اطلاعات پیج باید محرمانه باشد
 • ادمین باید در خصوص رفع مشکلات موجود در پیج تلاش کند
 • ادمین نمی تواند خود سرانه رویه پیج را تغییر داده و پست هایی بی ربط در اینستاگرام آپلود کند
 • ادمین باید از کلیه اقداماتی که ممکن است منجر به ریپورت شدن و بسته شدن پیج شود، خودداری کند
 • ادمین باید کلیه اطلاعات پیج را محرمانه نگه دارد و هیچ اطلاعاتی از پیج به بیرون درز پیدا نکند
 • ادمین باید متعهد شود قصد هیچ گونه سوء استفاده از پیج را ندارد

سخن پایانی

ما در این مقاله، نکات مهم مربوط به مهارت ها و وظایف ادمین اینستاگرام را به شما توضیح دادیم. شما می توانید با رعایت این نکات، یک ادمین موفق شوید یا اگر صاحب کسب و کار هستید می توانید یک ادمین خوب را استخدام کنید و پیج اینستاگرام تان را ارتقا دهید و فروش خود را چند برابر کنید.

افراد زیادی هم می پرسند که درآمد ادمین های اینستاگرام چقدر است؟ شما بسته به نوع پیج تان و اینکه چقدر تبلیغات می گیرید یا محصولی را می فروشید، درآمد تان مشخص می شود. اما در هر صورت تلاش کنید که وظایف ادمین اینستاگرام را به خوبی انجام دهید تا در نهایت بتوانید به یک درآمد عالی و بی نظیر برسید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود، می توانید آن را برای دوستان تان هم ارسال کنید.

برای شروع همکاری آماده اید؟
برای مشاوره تبلیغاتی رایگان با ما تماس بگیرید.
تماس با ما
chatreghermez

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *